vineri, 19 august 2011

eheee...ce trece timpul asta!
in curand puiul mic face 10 lunite!
e din ce in ce mai smechera iubita noastra!
cuminte si dulce, ne face sa zambim mereu! :*
azi am fost la piscina, tare cuminte a fost!incantata de copilasii ce se balaceau in apa, de nisipul fin in care galetele si jucarii multicolore o asteptau!

miercuri, 13 iulie 2011

vara

E cald afara...e vara in sfarsit!

am imbracat tinuta de vara, de la nana mea Lenutza, si pornesc la plimbare...singurica, ia priviti:





















ea este nana Lenutza :*

sâmbătă, 2 iulie 2011

bunicii...comori nepretuite ale copilariei

4 bunici pentru un pici!

ba nu, gresesc, sunt mai multi pici la acesti bunici dar cum rolul principal pe blog e al meu, e bine si-asa!

sa vi-i prezint:


bunica Coca, de fapt o cheama Oltea-Elena
















bunica Elena













bunicul Mihai












bunicul Vasile











Ii iubesc tare mult pe bunicii mei si ma rog la Dumnezeu, impreuna cu mami, sa le dea sanatate, sa ma vada la facultate! Bunica Elena mi-a spus ca o sa-mi cumpere ceva special de majorat! Abia astept bunico!

vineri, 1 iulie 2011

cine nu are matusica...sa-si cumpere! :)

Sunt un copil fericit! am o familie care ma iubeste la nebunie si ma rasfatza cum stiu ei mai bine!
Azi am sa va povestesc despre matusa mea, Raluca. Am mai multe matusici, pe toate le iubesc, dar ea e sora mamicii mele si avem acelasi sange, deci suntem "mai neamuri" :))
vreau sa stiti ca matusa, desi e departe de mine, ma iubeste foarte mult si se gandeste mereu la mine...vorbim la telefon, ne vedem pe mess, prin filmulete si fotografii, iar cand vine acasa, e sarbatoare! Imi aduce mereu cadouri, hainute care de care mai frumoase sau jucarii, sau orice as avea nevoie. Asa e ea, darnica si buna...ca doar seamana cu mami! :))


Te iubim mult, matusico!

joi, 30 iunie 2011

mamici...si pici

A fost odata ca niciodata o fata...si inca o fata:)
Una avea sacou verde...una avea sacou alb...si in fata lui Eudoxiu Hurmuzachi admirau frunzele ingalbenite de toamna anului 1994...

uite-asa a inceput povestea noastra...a mea...si a prietenei mele dragi...

povestea a avut mii de episoade...mai vesele...mai triste...mai speciale...mai nu stiu cum...

azi va prezint un nou episod:

Cristina Jr. si Ramona Jr.


























































sper ca fetele noastre sa aiba parte de o prietenie asa speciala...ca a noastra!

8 lunite fermecate


Deja am intrat intr-o alta luna de viatza, Mirunica mea iubita are 8 lunite fermecate!
Le spun fermecate...pentru ca fiecare zi incepe cu un zambet al fetitei noastre dragi!
O iubim atat de mult!
Ea ne face zilele senine si ne inveseleste cu figura ei surazatoare mereu!
Nu degeaba blogul se cheama zambariciu drag!

miercuri, 1 iunie 2011