miercuri, 17 iulie 2013

are mama inca un soricel! :)

5 iulie 2013...  dupa multe incercari esuate, in timp ce vorbeam cu Lalu a noastra, Karina a reusit sa se intoarca pe burtica! si de-atunci tot asa o tine! :)
12 iulie 2013... Karinuta are sange la gurita si ma sperii... ma uit un pic in gurita si fiindca eram pe-afara, nu insist... o sterg cu gandul sa verific mai atent in casa!  si ne-am luat cu altele si am uitat!
13 iulie2013... asteptandu-l pe tati in masina...am inceput o giugiuleala ca-ntre fete si surprizaaaaaaaaaaaaa!
Karinuta are 2 dintisori zimtzati si mititei! au aparut asa...fara sa anunte! :) :P
tare ma bucur ca a(m) scapat usor! sa fie asa si la urmatorii!  soricelul mamei iubit!


sâmbătă, 1 iunie 2013

La multi ani!

E 1 iunie...o zi ca oricare alta dar pentru micutii nostri trebuie sa fie speciala! ca doar azi e ziua lor! nu au nevoie de cadouri scumpe pentru a fi fericiti, nu! ci de ceva timp dedicat doar lor! fara a fi distras de altceva...doar tu si ei si ce vor ei sa faca! asta e cel mai frumos cadou!

vineri, 31 mai 2013

are mami doua fete!

cum sa nu ne topim dupa ele? 2 ingerasi de fetite, darul nostru  de la bunul  Dumnezeu!

fiecare zi cu ele e o binecuvantare, oare cum am putut trai fara ele?

sunt ganduri pe care fiecare mamica le are, nu-i asa?

Miruna e o surioara minunata... nu mi-am putut inchipui ca un copilas de varsta ei poate fi atat de grijuliu si iubitor cu un bebe mic! uite ca ea e! se aseaza in fata ei si-i spune vrute si nevrute, ii canta si-i arata toate jucariile iar "gioli" cum o alinta ea... e toata un zambet! momentele acestea sunt atat de frumoase incat parca ma doare inima de bucurie, zau asa! :)

un nou zambarici in familia noastra

nu-mi vine sa cred ce a trecut timpul! suntem la sfarsitul lui mai 2013...in prag de vara!
2013 a inceput cu luna ianuarie, era si normal, nu-i asa?
dar pentru NOI, ianuarie 2013 a fost un nou inceput! un nou membru al familiei, iubita noastra Karina-Ioana a venit pe lume pe 28 ianuarie 2013... Era 14 si 15 minute cand am vazut prima data ghemotocul iubit! <3
3600 de grame de dragoste!
prima poza, imediat ce a fost scoasa din sala de operatie... autor, tati drag, desigur!

vineri, 31 august 2012

Doua fete cucuiete








Si iarasi au trecut zile si nopti si luni...maine e 1 septembrie! 
A trecut si vara cu zilele calduroase, cu joaca in nisip si in "bunina" alaturi de gasca ei vesela.
Miruna a crescut mult, la fel si "petena" ei Daria... in poza facuta duminica trecuta, zici ca-s deja domnisoare! Cochete si serioase....mai rar sunt ele asa!:)) 
Vorbesc amandoua intruna! Acum cateva minute se strigau de dupa gard, una pe cealalta! Tare-s haioase!

luni, 14 mai 2012

vorbareatza mamii draga

a trecut ceva timp de cand nu am mai scris...si-mi pare rau!
trec zilele si lunile si anii...si se asterne uitarea peste toate clipele minunate pe care le traim acum alaturi de zambariciu' drag!
a inceput sa vorbeasca din ce in ce mai bine si mai mult!
prima propozitie:
Miau papa.(aratandu-mi pisica care-si savura lapticul)
a doua propozitie:
Ata pucu meu. (asta-i papucul meu)
ne face declaratii de iubire mereu:
Mami, bec!
Tati, bec!
ne striga pe toti de parca ar face prezenta: mami, tati, bicu, coca(si mai nou, fiindca a auzit o reclama, o striga pe bunica Coca: coca-colaaaaaa! :)) ), babi, momo(sau mociu), Ato, Tzitzi, Dei, Lalu, Todo, Daie, Abi, Dan, Deni, nanu, nana, nenea, tanti...si lista continua.
repeta aproape tot, ieri dimineatza cerea go-goatzaaaaa(gogosari) si bele(bere) :))
azi a mai facut o propozitie:
Ata papa upi.(asta papa pufi)
in curand nu o sa mai pot vorbi de ea!


duminică, 29 ianuarie 2012

ninge iar...


ce a zburat timpul...a trecut si toamna...s-a incheiat 2011...

2012 a inceput cu un ger de-ngheatza nasucul:















mami iese cu mine la plimbare in fiecare zi sa ma pot bucura de zapada frumoasa de la noi



tare-i frumoasa iarna! dar si geroasa!